«سند همکاری مشترک وزرای ارتباطات عضو اکو تصویب می‌شود»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«سند همکاری مشترک وزرای ارتباطات عضو اکو تصویب می‌شود»«سند همکاری مشترک وزرای ارتباطات عضو اکو تصویب می‌شود»ایران رسانه:

سند همکاری مشترک وزرای ارتباطات عضو اکو تصویب می‌شود

وزیر ارتباطات از برگزاری دومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در باکو و تصویب سند همکاری مشترک در حوزه فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی درباره سفر دو روزه خود به کشور آذربایجان گفت: دومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو امروز (سه شنبه) در باکو برگزار می شود که در این اجلاس قرار است یک سند همکاری مشترک بین کشورهای عضو اکو بعد از بحث و بررسی به تصویب برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به محورهای این سند همکاری مشترک در راستای توسعه فناوری اطلاعات در حوزه کشاورزی، آموزشی و سلامت، افزود: در این اجلاس، جلسات مربوط به این محورها را خواهیم داشت و روی این موضوعات بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

آذری جهرمی با اشاره به برگزاری دیدارهای دوجانبه در این سفر گفت: در حاشیه این اجلاس، ملاقات های دو جانبه ای با وزرای ارتباطات روسیه، آذربایجان و سایر کشورهایی که در این سمینار حضور پیدا کرده اند، انجام می شود و مروری بر توسعه ارتباطات دو جانبه خواهیم داشت.

وی از برنامه بازدید از نمایشگاه باکوتل ۲۰۱۸ خبر داد و افزود: در نمایشگاه امسال باکوتل، برای اولین بار وزارت ارتباطات به منظور توسعه بازار از کسب وکارهای ایرانی حمایت کرده تا در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

وزیر ارتباطات درباره حضور کسب و کارهای نوپای ایرانی حاضر در نمایشگاه باکوتل توضیح داد: ۹ شرکت از کسب وکارهای موفق و فعال حوزه ICT کشور، پاویون ایران را در این نمایشگاه تشکیل می دهند که امیدواریم با تعاملاتی که در این مدت دارند، درباره توسعه بازار ایران به بازار منطقه ای، موفق باشند و در این شرایط سهم بازار مناسبی از آن خود کنند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه