«فرانکشتاین چینی در حبس خانگی به سر می برد»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«فرانکشتاین چینی در حبس خانگی به سر می برد»«فرانکشتاین چینی در حبس خانگی به سر می برد»ایران رسانه:

فرانکشتاین چینی در حبس خانگی به سر می برد

دانشگاه علم و فناوری جنوب در چین گزارش های مختلفی را منتشر می کند که حاکی از حبس خانگی دانشمندی است که در تولد نوزادان مهندسی ژنتیکی نقش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، به نظر می رسد هی جیانکویی دانشمندی که هفته گذشته ادعا کرد در تولد نوزدان مهندسی ژنتیکی نقش داشته، اکنون دستگیر شده است. رسانه های مختلف به او لقب «فرانشکتاین چینی» را داده اند.

گزارش های مختلف نشان می دهد او پس از حضور در دومین اجلاس بین المللی ادیت ژنوم انسان در هنگ کنگ در حبس خانگی به سر می برد.

این درحالی است که دانشگاه علوم و فناوری جنوب (SUSTC) (کارفرمای سابق جیانکویی) اخبار مربوط به دستگیری او را رد کرده است.

طبق گزارش های مختلف، این دانشمند روز شنبه از سوی چن شیای، رئیس دانشگاه مذکور به چین بازگردانده شد. آنها ملاقاتی ۶ ساعته درباره تحقیقات جنجالی جیانکویی داشتند.همچنین به نظر می رسد چن نیز در حال حاضر تحت حبس خانگی در پردیس دانشگاه است.

در همین راستا سخنگوی دانشگاه علم و فناوری جنوب چین در این باره به روزنامه South China Morning Post گفت: درحال حاضر اطلاعات هیچ کس دقیق نیست. فقط باید از طریق کانال های رسمی خبر مطلع شد.

او از توضیحات بیشتر در این باره خود داری کرد و افزود: نمی توانیم به سوالاتی در این باره پاسخ دهیم.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه