«تولید نی های کاملا تجزیه شونده از تراشه چوب»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«تولید نی های کاملا تجزیه شونده از تراشه چوب»«تولید نی های کاملا تجزیه شونده از تراشه چوب»ایران رسانه:

تولید نی های کاملا تجزیه شونده از تراشه چوب

یکی از موادی که به طور گسترده محیط زیست را آلوده می کنند، نی های پلاستیکی است. حالا برای حل این مشکل نی های کاملا تجزیه شونده تولید شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، نی های پلاستیکی در نقاط مختلف جهان برای نوشیدن مایعات کاربرد گسترده ای دارند و میلیاردها قطعه از آنها تولید می شود. اما هر یک از این نی ها برای رعایت نکات بهداشتی تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرند و لذا به طور گسترده محیط زیست را آلوده می کنند.

یک شرکت فنلاندی به نام Sulapac برای حل مشکل مذکور با همکاری موسسه ای دیگر به نام Stora Enso نی هایی را تولید کرده که ۱۰۰ درصد تجزیه پذیر هستند.

ماده اصلی تشکیل دهنده این نی ها تراشه چوب است که به طور گسترده به عنوان یک زباله جانبی در محیط زیست یافت می شود. آنها بعد از استفاده به دی اکسیدکربن و آب تجزیه می شوند و هیچ آلایندگی زیست محیطی نخواهند داشت.

قرار است از این روش خلاقانه برای تولید محصولات دیگری مانند جعبه های کوچک هدیه که امروزه عمدتا به صورت پلاستیکی و با استفاده از مواد پتروشیمی تولید می شوند نیز استفاده کرد.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه