«اسلام بر خلاف جوسازی بدخواهان برای زن اهمیت زیادی قائل است»

صفحه اصلی/سیاسی/«اسلام بر خلاف جوسازی بدخواهان برای زن اهمیت زیادی قائل است»«اسلام بر خلاف جوسازی بدخواهان برای زن اهمیت زیادی قائل است»


.اخبار سیاسی، نشر در ایران رسانه

ایران رسانه: اهواز- ایرنا- امام جمعه اهواز گفت: برخلاف جوسازی های دشمنان و بدخواهان، اسلام و نظام جمهوری اسلامی برای زن اهمیت بسیار زیادی قائل است. به گزارش ایرنا آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه امروز اهواز با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهارداشت: آنهایی که گوش شنوا دارند متوجه شده اند که اسلام زن و جامعه بانوان را بسیار با ارزش می داند.
وی ادامه داد: زن از جایگاه ویژه ای برخوردار است و قرآن در این رابطه بارها تاکید کرده و تکالیف متعددی در حوزه های سیاسی و اقتصادی متوجه زن کرده این امر برخلاف جوسازی بدخواهان و دشمنان است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همچنین تعدادی از آیات قرآن به زمینه های تربیتی و اجتماعی که بر عهده بانوان است ، اختصاص دارد، گفت: بیعت زنان با رسول خدا (ص) نیز یکی از موضوعاتی است که نشان دهنده این امر است.
وی تصریح کرد: هنگامی که رسول خدا (ص) مکه را فتح کردند، گروه های مختلفی با ایشان بیعت کردند و یکی از این گروه ها، جمعیت زنان بود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه بیعت با رهبر اسلامی از امور سیاسی است، یادآرو شد: بیعت مردم با پیامبر بیانگر آن است که دین با سیاست آمیخته است و تمام امت اسلامی از مرد و زن در راه پایداری اسلام باید با پیامبر بیعت کنند.
آیت الله جزایری خاطرنشان کرد: بر همین اساس زن نیز دارای مسئولیت های متعددی در جامعه هستند.
۹۹۳۱/۶۰۶۸
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایرنا

ثبت ديدگاه