«سنت‌های عجیب و غریب هندوها درباره زنان»

صفحه اصلی/مطالب جالب و خواندنی ۲/«سنت‌های عجیب و غریب هندوها درباره زنان»«سنت‌های عجیب و غریب هندوها درباره زنان»ایران رسانه:

سنت‌های عجیب و غریب زنان هندو,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

به گزارش تابناک باتو،  تبعید در دوران عادت ماهیانه، مرگ زن چهل ساله ای را در نپال رقم زد. او که دوران تبعید عادت ماهیانه اش را در یک آلونک فرسوده در بالای یکی از قله ها می گذراند، بر اثر سرمای شدید جان سپرد.

 

یکی از آشنایان خانم (انبا بهارا) که سی و پنج سال دارد، جسد انبا و دو فرزند ۹ و ۷ ساله او را که از سرما یخ زده بودند پیدا کرد. این زن در حال گذراندن تبعیدی بود که زنان نپال در دوره عادت ماهیانه شان تجربه می کنند.

 

سنت‌های عجیب و غریب زنان هندو,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

گزارش های پلیس می گوید که این زن بر اثر سرما و استنشاق گازهای سمی ناشی از سوختن کاه که برای گرما سوزانده شده بوده، جان خود را در پناهگاه موقت و مخصوص زنان پریود از دست داده است.

 

تبعید زنان به خارج از خانه هایشان در دوران عادت ماهیانه، یکی از سنّت های مشهور هندوهای نپال است و زنان در این مدت طرد می شوند و نباید با هیچ کسی معاشرت کنند.

 

سنت‌های عجیب و غریب زنان هندو,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

زن ها در چنین سنّتی در زمان عادت ماهیانه و زایمان در جایی مانند آغل، غار، طویله، آلونک و انبار نگهداری می شوند، زیرا بر این باورند که آنان در این زمان نجس هستند و با دست زدن و لمس هر چیزی این نجاست را منتقل می کنند و برای دیگران بدیُمنی و بدبختی به بار می آورند. زنانی که این سنت را زیر پای بگذارند برای همه مشکلاتی که در روستا و محل زندگی شان به وجود می آید، مانند کم شدن محصولات کشاورزی، بیماری های اهالی منطقه و… مقصر شناخته و ملامت می شوند.

 

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: سایت سرپوش

ثبت ديدگاه