«رئیس مرکز اسلامی انگلیس: امام راحل خود را وقف خدا کرده بود»

صفحه اصلی/سیاسی/«رئیس مرکز اسلامی انگلیس: امام راحل خود را وقف خدا کرده بود»«رئیس مرکز اسلامی انگلیس: امام راحل خود را وقف خدا کرده بود»


.اخبار سیاسی، نشر در ایران رسانه

ایران رسانه: لندن- ایرنا- رئیس مرکز اسلامی انگلیس عصر یکشنبه در سخنانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد که هر کس امام خمینی (ره) را می‌دید، می‌گفت او مردی است که خود را وقف خدا کرده بود. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر محمدعلی شمالی در سمینار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحت عنوان «ایمان و تاریخ معاصر» افزود: وقتی از شهید مطهری پس از ملاقات با امام در پاریس سؤال شد که امام را چگونه دیدی، ایشان گفته بود؛ ایشان را دیدم در حالی‌که به خدایش ایمان داشت، به هدفش ایمان داشت، به ملتش ایمان داشت و به راهش ایمان داشت.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس به ‌عنوان آخرین سخنران این سمینار، عنوان کرد که رهبر فقید انقلاب، در تمام مراحل مبارزه تمام توکلش به خدا بود و منیت و خودخواهی را محو کرده بود. به گفته وی، امام هرگز اجازه نداد از بودجه عمومی برای چاپ رساله عملیه ایشان پولی صرف شود.
شمالی با بیان اینکه «امام بر روی تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری می‌کرد» افزود که ایشان اول شاعرانش و بعد مردم را تربیت کرد.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس تصریح کرد که همه یاران امام خمینی (زه) مانند شهید مطهری و شهید بهشتی و دیگران، مجتهد بودند. ‘یعنی این‌طور نبود که فقط مبارزه کنند، بلکه درس‌خوانده و مجتهد شده بودند.’
وی همچنین تأکید کرد: امام با وجود آنکه از نظر مشروعیت و امکانات مالی این امکان برایش وجود داشت، اما هرگز مبارزه مسلحانه را تجویز نکرد. سلاح امام همیشه زبان، سخن، کلمه و قلم بود.
به گفته وی، امام خمینی (ره) فرمودند که بشریت باید به‌ جایی برسد که سلاح‌ها را به قلم تبدیل کند.
به گزارش ایرنا، سمینار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحت عنوان «ایمان و تاریخ معاصر» عصر یکشنبه با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن و شخصیت‌های سیاسی، دینی، صاحب‌نظران، متفکرین و پژوهشگران در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
بعیدی نژاد در سخنانی عنوان کرد؛ انقلاب اسلامی با هر معیاری که سنجیده شود یکی از تحولات مهم سیاسی در تاریخ معاصر به شمار می‌رود که در طول ۴۰ سال گذشته نه‌تنها بر سیاست کشور بزرگ ایران، بلکه بر کل تحولات منطقه و روابط جهان تأثیرگذار بوده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عبدالحسین معزی» نماینده مقام معظم رهبری در «جمعیت هلال‌احمر» نیز که به لندن سفر کرده، در این سمینار تصریح کرد که اگر اهداف انقلاب تغییر نکند، این نهضت ماندگار خواهد بود.
سایر شرکت‌کنندگان نیز در میزگردهای مختلفی که برگزار شد ریشه های تاریخی پیروزی انقلاب و دستاوردهای سیاسی، علمی، فرهنگی ایران در چهل سال گذشته را تبیین کردند.
شبس**اروپام**هـ ن**۱۸۵۹
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایرنا

ثبت ديدگاه