«بازگشایی مرز خسروی یکی از مطالبه های جدی مردم است»

صفحه اصلی/سیاسی/«بازگشایی مرز خسروی یکی از مطالبه های جدی مردم است»«بازگشایی مرز خسروی یکی از مطالبه های جدی مردم است»


.اخبار سیاسی، نشر در ایران رسانه

ایران رسانه: قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: مرز رسمی خسروی یکی از مرزهای باسابقه و قدیمی برای تردد زائران عتبات عالیات است و بازگشایی این مرز یکی از مطالبه های جدی مرزنشینان این شهرستان و مردم استان کرمانشاه است به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات در محل فرمانداری قصرشیرین، افزود: هم اکنون زیرساخت های بسیار خوبی از جمله پایانه بین المللی مسافری، وجود توقفگاههای خودروهای سواری، هتل ها و امکانات اقامتی مناسب برای تردد زائران عتبات عالیات در قصرشیرین وجود دارد که این حجم امکانات و زیرساخت در هیچ مرز دیگری وجود ندارد.
وی اظهار داشت: هم اکنون منتظر سازمان حج و اوقاف برای عبور کاروان ها از این مرز رسمی هستیم که به زودی مرز رسمی خسروی بازهم پذیرای زائران باشد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین همچنین ازحضور انقلابی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن که پاسخی قاطع به تمامی تهدیدها و توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی بود ، قدردانی کرد.
تاتار گفت: حضور مرزنشینان قصرشیرین با وجود مشکلات فراوان پس از وقوع زلزله، تورم و گرانی و مشکلات اقتصادی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال عشق و پایبندی مردم را در دفاع از آرمان های والای حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی نشان داد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: ستاد بازسازی عتبات و پشتیبانی عراق در سال ۱۳۸۲ به همت جمعی از دوستداران اهل بیت (ع) و متخصصان، معتمدان و خیران، با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای توسعه اماکن مقدس عراق تشکیل شد.
بهمن صحرایی افزود: برای ساخت و بازسازی، مرمت، توسعه صحن ها و زیباسازی بقاع های متبرکه، هیچ کمکی از دولت گرفته نمی شود.
وی اظهار داشت: جمع آوری نذورات و همچنین برپایی موکب ها در ایام اربعین امسال نسبت به سال ۹۶، ۵۰ درصد افزایش داشته که در زمینه جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی به ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز مشارکت مردم استان کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است.
صحرایی گفت: هم اکنون مردم استان کرمانشاه در ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلا مشارکت می کنند.
وی عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی ستاد بازسازی عتبات عالیات را ساماندهی کمک های نقدی و غیرنقدی مردم دانست و گفت: استان کرمانشاه از سال ۸۴ که ستاد بازسازی عتبات آن تشکیل شده در این زمینه فعال است.
وی همچنین یکی از وظایف ستاد بازسازی عتبات عالیات را جذب مشارکت های مردمی، نذورات و کمک نقدی و غیرنقدی مردم کرمانشاه به زوار اربعین دانست.
در پایان احکام ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قصرشیرین تحویل آن ها شد.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.
عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایرنا

ثبت ديدگاه