«افزونه جدید کروم برای بررسی رمز عبور و جلوگیری از نقض داده»

صفحه اصلی/مطالب جالب و خواندنی ۲/«افزونه جدید کروم برای بررسی رمز عبور و جلوگیری از نقض داده»«افزونه جدید کروم برای بررسی رمز عبور و جلوگیری از نقض داده»ایران رسانه:

گوگل قابلیت جدیدی را به کروم اضافه کرد. این قابلیت در قالب یک افزونه راه اندازی شده است و امکان بررسی رمز عبور را برای جلوگیری از نقض داده فراهم می‌کند.

یکی از بخش‌های تدابیر گوگل این است که قصد دارد رمز عبورهای مربوط به حساب گوگل را بررسی کند و در صورتی که فردی از این رمز عبور و نام کاربری در سایت دیگری استفاده کرده باشد و آن سایت هک شده باشد، از کاربر می‌خواهد که از این رمز عبور استفاده نکند.

در این قابلیت این مورد نه تنها برای گوگل، برای سایت‌های شخص ثالث هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این افزونه، ابزاری برای حفظ حریم خصوصی و داده است. گوگل در این زمینه عنوان کرد که افزونه بررسی رمز عبور را به کمک کارشناسان رمزنگاری دانشگاه استنفورد توسعه داده است.
افزونه جدید کروم برای بررسی رمز عبور و جلوگیری از نقض داده

هدف گوگل از عرضه این رمز عبور، آموزش انتخاب رمز عبور و نام کاربری مناسب نیست، بلکه می‌خواهد با این کار جلوی نقض داده گرفته شود و این مشکل گریبان تمامی کاربران را نگیرد.

در حال حاضر هم خدماتی وجود دارد که در صورتی که مجوزهای ورود شما به وب‌سایت‌ها افشا شود، به شما هشدار می‌دهد.

یکی از ابزارهایی که برای جلوگیری از نقض داده مورد استفاده قرار می‌گیرد، HIBP است که پایگاه داده‌ای از موارد نقض است و به کاربر این امکان را می‌دهد که مشکلات موجود در حساب‌های آنلاین را شناسایی کند.
اخیرا موزیلا از این ابزار برای توسعه ابزاری تحت عنوان «موزیلا مانیتور» کمک گرفت که شباهت‌هایی با این افزونه جدید کروم دارد.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: عصر ایران

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱|Tags: , , , , , , , |

این مطلب را با دوستانتان با اشتراک بگذارید!

ثبت ديدگاه