«برگزاری ۴ فصل لیگ کشتی بانوان در سال آینده»

صفحه اصلی/ورزشی/کشتی - رزمی/«برگزاری ۴ فصل لیگ کشتی بانوان در سال آینده»«برگزاری ۴ فصل لیگ کشتی بانوان در سال آینده»ایران رسانه: نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی گفت: سال آینده لیگ کشتی کلاسیک و آلیش بانوان طی چهار فصل برگزار می‌شود. مسابقات کشتی آلیش بانوان قهرمانی کشور -گرگان

مریم منظمی، نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سال آینده ۴ فصل لیگ کشتی بانوان برگزار می‌شود که دو فصل آن مربوط به کشتی کلاسیک و دو فصل نیز مربوط به آلیش خواهد بود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز اتحادیه جهانی کشتی زمان برگزاری رقابت‌های آلیش زنان قهرمانی آسیا و جهان را مشخص نکرده است، تنها مسابقه پیش روی ما رقابت‌های هنرهای رزمی جهان در شهریور ماه سال ۹۸ در کره جنوبی است که بر این اساس هم مسابقات قهرمانی کشور این رشته را برای اردیبهشت ماه سال آینده برنامه‌ریزی کردیم.

منظمی در ادامه بیان کرد: در نیمه اول سال آینده تمرکز ما بر روی کشتی آلیش بانوان است که علاوه بر مسابقات قهرمانی کشور، پنج مرحله اردو و مسابقات کره جنوبی را در برنامه داریم و دو فصل هم لیگ این رشته در تابستان و زمستان برگزار خواهد شد.

او تأکید کرد: در کنار این موضوع حدود ۲۰ کلاس مربیگری و داوری آلیش را هم برای سال آینده برنامه‌ریزی کردیم که این امر نشان می‌دهد توجه کافی به این رشته داریم و طبیعی است برای سایر برنامه‌ها باید زمان رقابت‌های قاره‌ای و جهانی مشخص شود.

منظمی خاطرنشان کرد: همچنین در نیمه دوم سال آینده دو فصل لیگ کشتی کلاسیک بانوان به همراه مسابقات قهرمانی کشور، یک تورنمنت بین‌المللی و چند مرحله اردو را برای این رشته نوپا برنامه‌ریزی کردیم و در مجموع ۴۲ کلاس کشتی کلاسیک، آلیش به همراه کلاس‌های علم تمرین، مبارزه با دوپینگ و روانشناسی را برای بانوان تدارک دیدیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در پایان گفت: با اینکه در دوران سرپرستی قرار داریم اما تلاش می‌کنیم مانند گذشته برنامه‌های بخش بانوان را با قدرت دنبال کنیم و برای ما هیچ تفاوتی بین آلیش و کشتی کلاسیک وجود ندارد و نگاه ما به هر دو رشته نگاه متوازن است.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایسنا

ثبت ديدگاه