«۱۴ طرح «سند تحول ورزش همگانی»اجرا می‌شود/حرکت به‌سوی ایرانی شاداب»

صفحه اصلی/ورزشی/«۱۴ طرح «سند تحول ورزش همگانی»اجرا می‌شود/حرکت به‌سوی ایرانی شاداب»«۱۴ طرح «سند تحول ورزش همگانی»اجرا می‌شود/حرکت به‌سوی ایرانی شاداب»ایران رسانه:

۱۴ طرح «سند تحول ورزش همگانی»اجرا می‌شود/حرکت به‌سوی ایرانی شاداب

شاهرود – رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی بابیان اینکه تاکنون ۳۰ درصد از تدوین سند تحول و تعالی ورزش همگانی انجام‌شده است، گفت: ۱۴ طرح در قالب این سند طی سال آینده در کشور اجرا می‌شود.

علی مجد آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه چشم‌انداز «سند تحول ورزش همگانی» حرکت به‌سوی ایرانی شاداب و فعال است که تاکنون ۳۰ درصد کار تدوین آن انجام‌شده است، تاکید کرد: این سند دارای ۹۰ طرح مختلف است و ما امیدواریم که در سال آینده بتوانیم شاهد اجرای ۱۴ طرح از این سند باشیم.

وی بیان کرد: فدراسیون ورزش‌های همگانی ایران به عنوان خلاق‌ترین فدراسیون در سطح آسیا با ۶۰ کمیته و انجمن می کوشد تا طرح‌های ویژه ای که در قالب «سند تحول و تعالی ورزش های همگانی» ارائه شده را عملیاتی کند.

مشارکت مردم در ورزش های همگانی ۲۱ درصد است

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در پاسخ به سوالی درباره ترویج ورزش همگانی و با بیان اینکه مشارکت مردم در فعالیت‌های همگانی طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران ۵۰ درصد است، تصریح کرد: تعریف مشارکت مردم در ورزش همگانی اما انجام ورزش در سه روز از هفته با حداقل ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ورزش در روز است که بر حسب این تعریف مشارکت مردم در فعالیت های ورزش همگانی تنها ۲۱ درصد است.

مجد آرا با بیان اینکه آمار اعلام‌شده در زمینه مشارکت مردم در ورزش های همگانی البته مربوط به چهار سال گذشته است و دهه فجر امسال آمار جدید اراده می‌شود، اضافه کرد: سهم دولت در افزایش مشارکت مردم در ورزش های همگانی بسیار حائز اهمیت است زیرا دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی می‌توانند خودشان و خانواده‌ها را در انجام ورزش‌های همگانی دخیل کنند لذا پیش‌بینی ما افزایش مشارکت در سال‌جاری است.

شاهرود مستعد بر فراگیری ورزش همگانی

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در پاسخ به این پرسش که فدراسیون چه میزان در تحقق شعار شهر انسان محور ورود دارد، اضافه کرد: در این راستا سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود که پیرامون آن با شهردار شاهرود نیز رایزنی‌هایی صورت گرفته اما ترغیب و تشویق مردم به دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی بدون داشتن محل مناسب تردد دوچرخه ها آسیب‌رسان است.

مجد آرا در ادامه تصریح کرد: می‌بایست برای داشتن هوای سالم ابتدا زیرساخت‌های لازم برای تردد دوچرخه فراهم شود لذا با خیابان‌های عرض کم و پیاده‌روهای باریک نمی‌توان مردم را ترغیب به ورزش‌های همگانی کرد و این نیازمند جاده‌های مخصوص پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است.

وی ضمن بیان اینکه شاهرود کاملاً مستعد توسعه ورزش‌های همگانی است، اضافه کرد: از ظرفیت‌های دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه صنعتی شاهرود بازدید صورت گرفت و همچنین در نشست شورای ورزش همگانی فرمانداری موارد قابل اجرا در توسعه این ورزش‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است دیگر اقدام ما در شاهرود اما رایزنی با شهردار است تا بتوانیم شاهد اجرای برنامه خوب ورزش همگانی باشیم.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه