«آیفون‌های جدید و دوربین‌های 3 بعدی با لیزر و سه لنز»

صفحه اصلی/مطالب جالب و خواندنی ۲/«آیفون‌های جدید و دوربین‌های 3 بعدی با لیزر و سه لنز»«آیفون‌های جدید و دوربین‌های 3 بعدی با لیزر و سه لنز»ایران رسانه:

شرکت اپل قصد دارد که به آیفون‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، دوربین‌های سه بعدی با سه لنز و لیزر را اضافه کند و با این کار، آیفون‌هایی که در آینده به بازار عرضه می‌شود، از نظر کیفیت تصاویر، فوق العاده خواهد بود.

شرکت اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضه گوشی‌های آیفون جدید به بازار است.

گوشی‌های جدید، دنباله آیفون XR، آیفون XS و آیفون XS مکس است و در حال حاضر در مورد قابلیت‌های موجود در آیفون‌های جدید گمانه‌زنی‌هایی صورت می‌گیرد.

آیفون‌های جدید و دوربین‌های 3 بعدی با لیزر و سه لنز

به گزارش ایتنا به نقل از بلومبرگ، در آیفون‌هایی که در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود شاهد پیشرفت‌های عمده در زمینه دوربین خواهیم بود.

اپل قرار است که در سال جاری، یک گوشی آیفون با سه لنز به بازار عرضه کند و لنزهای اولترا واید (زاویه باز) که محدوده زوم دستگاه را افزایش می‌دهد، به این دستگاه اضافه خواهد شد.

سیستم دوربین جدید شرکت اپل، اطلاعات لازم را از بیش از یک سنسور دریافت می‌کند و با استفاده از پیکسل‌های سنسور، به صورت خودکار جزئیات را به سنسور دیگر اضافه می‌کند و از این طریق طول تصاویر زنده را از سه به شش ثانیه ارتقاء می‌دهد.

علاوه بر این موارد، گفته می‌شود که اپل دارد روی یک دوربین سنسور دارای لیزر کار می‌کند.

این دوربین مبتنی بر لیزر قرار است که در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود و می‌تواند یک محدود ۱۵ فوتی از دستگاه را اسکن کند تا بتواند دنیای واقعی را بازسازی نماید.

آیفون‌های جدید و دوربین‌های 3 بعدی با لیزر و سه لنز

این بازه در حال حاضر ۲۵ تا ۵۰ سانتی متر است. دوربین سه بعدی جدید لیزری از قابلیت واقعیت افزوده هم کمک می‌گیرد و امکان جانمایی دقیق‌تر اشیاء مجازی و درک دقیق‌تر عمق اشیاء را فراهم می‌کند.

در ابتدا قرار بود که دوربین‌های سه بعدی مبتنی بر لیزر در بین گوشی‌های سال ۲۰۱۹ باشد ولی این مسئله به ۲۰۲۰ موکول شد و ظاهرا در به‌روزرسانی آی‌پد پرو که در بهار ۲۰۲۰ انجام می‌شود، شاهد این سیستم دوربین خواهیم بود.

علاوه بر دوربین، اپل قصد دارد که آی‌پد و آی‌پد مینی را هم به زودی به‌روزرسانی کند و همچنین ترجیح می‌دهد که به جای ‌USB-C از پورت لایتنینگ استفاده کند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: عصر ایران

ثبت ديدگاه