«افزایش مستمری المپین ها و قهرمانان از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان»

صفحه اصلی/ورزشی/«افزایش مستمری المپین ها و قهرمانان از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان»«افزایش مستمری المپین ها و قهرمانان از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان»ایران رسانه:

افزایش مستمری المپین ها و قهرمانان از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان

به گفته رئیس کمیته ملی المپیک میزان مستمری المپین ها در سال جاری از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته و این افزایش برای سال بعد هم اعمال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا صالحی امیری در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش که امروز سه شنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، با تاکید بر اینکه پیشکسوتان ریشه‌های درخت سبز ورزش هستند، گفت: اگر امروز ورزشکاران ما در میادین مختلف می‌درخشند به خاطر پیشکسوتان است و عملکردی که در گذشته داشته‌اند.

وی با بیان اینکه جمع امروز جمعی صمیمی و خونگرم بود، خاطرنشان کرد: کمیته ملی المپیک که امروز میزبان پیشکسوتان بود متعلق به خود این افراد است. ما از مراسم امروز دو هدف داشتیم، اول اینکه به پیشکسوتان اعلام کنیم همچنان شما را می‌بینیم و دوم اینکه به نسل امروز ورزشکاران منتقل کنیم آنچه آنها را می‌تواند بزرگ کرده و ماندگار کند مرام است نه مدال.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه تاریخ معاصر ورزش ایران یعنی پیشکسوتان، خاطرنشان کرد امروز یکی از آنها تعریف می‌کرد که در زمان فعالیتش شب لباس‌های خود را می‌شست و روز بعد برای یک مسابقه دیگر از آنها استفاده می‌کرد این یعنی اینکه در گذشته ورزشکاران ما قانع بودند.

وی با تاکید بر اینکه از این پس موضوع پیشکسوتان به عنوان یک مسئله اصلی در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش پیگیری خواهد شد، گفت: پیشکسوتان عضو جامعه ورزش هستند. در کمیته ملی المپیک و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده میزان مستمری المپین ها از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و این افزایش برای سال آینده هم انجام می‌شود.

صالحی امیری همچنین در مورد وضعیت دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: آقای شهنازی دبیر کل مستقر در کمیته هستند که این روزها مشغله‌های زیادی دارند و درگیر حضور در جلسه دیگری هم هستند. او از مدیران سخت کوش است که بخشی از کارهای اجرایی من را انجام می‌دهد.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین در مورد وضعیت موزه ورزش توضیح داد و یادآور شد: این موزه در ۲.۵ طبقه در بهار آینده افتتاح می‌شود. هفته گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از ورزشکاران کاپ و آثار خود را به موزه اهدا کرده‌اند و امروز در مراسم برگزار شده شاهد اهدای یادبودهای دیگری بودیم.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه