«یواس ای تودی:ترامپ به دنبال دیدار با روحانی در سازمان ملل نیست»

صفحه اصلی/سیاسی/«یواس ای تودی:ترامپ به دنبال دیدار با روحانی در سازمان ملل نیست»«یواس ای تودی:ترامپ به دنبال دیدار با روحانی در سازمان ملل نیست»ایران رسانه:

یواس ای تودی:ترامپ به دنبال دیدار با روحانی در سازمان ملل نیست

ترامپ امکان برگزاری دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران را حفظ کرده اما این مقام ارشد که خواسته نامی از او برده نشود، تاکید کرده است که ترامپ واقعا مایل به برگزاری دیدار با روحانی نیست.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از یواس ای تودی،بنا به گفته یک مقام ارشد دولتی آمریکا، با توجه به اقدامات داخلی دولت در هفته های مانده به انتخابات میان دوره ای کنگره در نوامبر، انتظار می رود که ترامپ به رهبران کشورهای اروپایی بگوید توافق هسته ای ایران، که وی در ماه مه از آن خارج شد، با شکست روبه رو شده است. این در حالی است که برخی از کشور های اروپایی در تلاش هستند تا این توافق را بدون حضور آمریکا حفظ کنند.
ترامپ امکان برگزاری دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران را حفظ کرده اما این مقام ارشد که خواسته نامی از او برده نشود، تاکید کرده است که ترامپ واقعا مایل به برگزاری دیدار با روحانی نیست.
بنا به گفته های یک مقام ارشد دیگر، ترامپ می خواهد در نشست سازمان ملل در نیویورک متحدانش را متقاعد کند که شرکت های اروپایی پس از خروج آمریکا از توافق، در حال فرار از ایران هستند. چندین شرکت بزرگ، مانند شرکت خودرو ساز پژو و جنرال الکتریک گفته اند که به خاطر تهدیدهای ترامپ می خواهند از ایران بروند.
این موضع احتمالا باعث به چشم آمدن اختلاف بین امریکا و متحدانش بر سر ایران در سازمان ملل خواهد شد. انتظار می رود امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با روحانی در نیویورک ملاقات کند و از او بخواهد که به روند پایبندی به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ ادامه دهد، زیرا سایر امضا کنندگان آن معتقد هستند که این توافق باید حفظ شود.
همچنین به گزارش آسوشیتدپرس، آمریکا ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل در ماه سپتامبر و همچنین دو نشست برنامه‌ریزی شده در سطح وزرا را برعهده دارد که نخستین نشست روز چهارشنبه تحت ریاست ترامپ برگزار خواهد شد.
این نشست بر موضوع ایران متمرکز خواهد بود اما به موضوع منع گسترش تسلیحات اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی نیز خواهد پرداخت.
نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل به خبرنگاران گفته است که ترامپ که قهرمان سیاست “اول آمریکا”ست، می‌خواهد درباره حفاظت از استقلال و حاکمیت آمریکا صحبت کند و بار دیگر بر مخالفت خود با توافق آب‌وهوایی پاریس ۲۰۱۵ حول محور از بین بردن گرمای زمین صحبت خواهد کرد و به یک پیمان بین‌المللی جدید با هدف نظم دادن به مساله مهاجرت خواهد پرداخت.
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری آریا

ثبت ديدگاه