«آمازون به ۱۰ میلیون دانش آموز برنامه نویسی می آموزد»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«آمازون به ۱۰ میلیون دانش آموز برنامه نویسی می آموزد»«آمازون به ۱۰ میلیون دانش آموز برنامه نویسی می آموزد»ایران رسانه:

آمازون به ۱۰ میلیون دانش آموز برنامه نویسی می آموزد

شرکت آمازون از اجرای برنامه ای برای آموزش برنامه نویسی به ۱۰ میلیون دانش آموز با تاکید بر آموزش اقلیت ها و دختران خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، برنامه یادشده در یک بازه زمانی یک ساله اجرا می شود و هدف از این کار آشنا ساختن دانش آموزان از سنین پایین با روش های کدنویسی و برنامه نویسی است. کمبود نیروی متخصص در حوزه علوم رایانه و برنامه نویسی در آمریکا نیز از جمله دلایل علاقه آمازون به اجرای چنین طرحی است.

این شرکت می گوید با همکاری تعدادی موسسه دیگر و پرداخت هزینه راه اندازی اقامتگاه های تابستانی، آموزش معلمان و اجرای برخی ابتکارعمل های دیگر برنامه مذکور را به پیش خواهد برد. در قالب این طرح تلاش می شود افراد با استعداد اما فقیر از خانواده های کم درآمد شناسایی شوند تا استعدادهای آنها در زمینه برنامه نویسی شکوفا شود.

آمازون مدعی است برای اجرای این برنامه به اقلیت های نژادی و قومی مانند سیاه پوستان، اسپانیایی تبارها و همین طور دانش آموزان دختر توجه ویژه ای خواهد کرد. برنامه مذکور مهندسان آینده نام دارد و برنامه ریزی برای اجرای آن از سال گذشته آغاز شده است.

پیش از این شرکت هایی مانند مایکروسافت و فیس بوک برنامه های مشابهی را اجرا کرده بودند که البته منفعت آن در نهایت به خود این شرکت ها می رسد که با کمبود نیروی متخصص برای اجرای ابتکارعمل های تازه مواجه هستند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه