«فرودگاه امام میزبان بیش از 157هزار زائر اربعین بود»

صفحه اصلی/اقتصادی/«فرودگاه امام میزبان بیش از 157هزار زائر اربعین بود»«فرودگاه امام میزبان بیش از 157هزار زائر اربعین بود»


.اخبار سیاسی، نشر در ایران رسانه

ایران رسانه: تهران – ایرنا – معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: همزمان با پایان ماه صفر، عملیات پروازهای اربعین با اعزام و پذیرش ۱۵۷هزار و ۳۳۳هزار زائر در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به اتمام رسید. به گزارش پنج شنبه گروه اقتصادی ایرنا، علی رستمی با اشاره به انجام ۹۰۶سورتی پرواز از ۲۷ مهر تا ۱۶ آبان امسال اظهار داشت: ۷۸هزار و ۷۷ نفر در عملیات رفت و ۷۹ هزار و ۳۵۶ نفر در عملیات برگشت پروازهای اربعین از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) اعزام و پذیرش شدند.
وی از کاهش ۳۲درصدی تاخیر در پروازها خبر داد و افزود: شرکت های هواپیمایی ماهان، آتا، تابان، ایران ایر، قشم ایر، العراقیه، کیش ایر، زاگرس و معراج به تربیت با ۱۶۴، ۱۴۴، ۱۳۷، ۱۲۱، ۱۱۴، ۱۰۰، ۷۲، ۴۶ و ۸ سورتی پرواز مسوولیت انتقال زائران اربعین حسینی را بر عهده داشتند.
رستمی همچنین خاطرنشان کرد: در عملیات پروازی اربعین، بال شرقی ترمینال مسافری فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در زمان اعزام و تخصیص بال غربی ترمینال در زمان پذیرش اختصاص یافته و گیت های اختصاصی گذرنامه در نظر گرفته شده بود.
به نقل از تارنمای شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)‌، مجموع بار جابجا شده زائران اربعین حسینی در پروازهای رفت و برگشت از طریق این فرودگاه نیز افزون بر ۱۴۷تن برآورد شده است.
**۶۹۸۴**۱۶۰۱**
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایرنا

ثبت ديدگاه