«ریاضی: انتخاب بنی‌تمیم نظر مجمع کشتی بود/ او می‌تواند کاندیدا شود»

صفحه اصلی/ورزشی/کشتی - رزمی/«ریاضی: انتخاب بنی‌تمیم نظر مجمع کشتی بود/ او می‌تواند کاندیدا شود»«ریاضی: انتخاب بنی‌تمیم نظر مجمع کشتی بود/ او می‌تواند کاندیدا شود»ایران رسانه: رییس هیات کشتی خراسان رضوی و عضو مجمع فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه انتخاب بنی‌تمیم به عنوان سرپرست فدراسیون نظر و رای اعضای مجمع بوده است، گفت:منع قانونی برای کاندیداتوری او وجود ندارد که البته این موضوع به نظر خودش بستگی دارد. مسعود ریاضی رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی

مسعود ریاضی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه انتخاب حمید بنی‌تمیم به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی بنا بر درخواست مجمع فدراسیون کشتی و طبق هماهنگی با وزارت ورزش و جوانان انجام شده است، اظهار کرد: استعفای خادم همه ما را غافلگیر کرد و به این نتیجه رسیدیم با توجه به رویدادهای پیش رو و ضرورت حفظ آرامش کشتی، هر چه سریعتر سرپرست فدراسیون کشتی توسط اعضای مجمع فدراسیون انتخاب شود. به همین دلیل نیز طی جلسه و رایزنی روسای هیات‌های کشتی در سراسر کشور به عنوان اعضای مجمع، در این شرایط با توجه به شناختی که بنی‌تمیم از شرایط کشتی و فدراسیون دارد، وی از سوی مجمع و با هماهنگی وزارت ورزش به عنوان سرپرست انتخاب شد.

رییس هیات کشتی خراسان رضوی تاکید کرد: اعضای مجمع طی نامه ای نیز به وزارت ورزش اعلام کردند بنی‌تمیم تا زمان برگزاری انتخابات به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شود. بر اساس قانون و اساسنامه، انتخاب سرپرست باید توسط مجمع صورت گیرد و ما نمی‌خواستیم بدعت بدی در کشتی گذاشته شود.

وی درباره زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کشتی گفت: تمامی سعی اعضای مجمع این است که انتخابات هر چه سریعتر و حداکثر تا ۳ ماه آینده برگزار شود.

ریاضی در پاسخ به این سوال که آیا بنی‌تمیم نیز می‌تواند کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی شود یا خیر، گفت: بنی‌تمیم برای کاندیداتوری ریاست فدراسیون کشتی هیچ منع قانونی ندارد و هیچ کس به او نگفته که نمی‌توانی کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی شوی. اینکه سرپرست کاندیدای ریاست فدراسیون نشود یک عرف است اما منع قانونی ندارد.

عضو مجمع فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که با این اوصاف آیا کاندیداتوری احتمالی بنی‌تمیم برای ریاست فدراسیون کشتی با استقبال اعضای مجمع روبرو می‌شود، خاطرنشان کرد: این موضوع بستگی به این دارد که چه افرادی کاندیدای ریاست شوند و اینکه نظر شخص بنی‌تمیم نیز در اینباره چیست. او فرد موجهی است و سابقه خوبی در کشتی دارد.

عضو شورای شهر مشهد در پایان با تاکید بر اینکه جانشینی شخصی مثل خادم برای رییس بعدی کار سختی خواهد بود، خاطرنشان کرد: درست است تیم های ملی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان نتایج بدی گرفتند اما ما در رده های نوجوانان و جوانان بارها قهرمانی جهان را طی سال‌های اخیر کسب کردیم و کار بزرگی در دوران ریاست خادم در رده‌های پایه انجام شد. قطعا هر فردی که این میراث را در دست گیرد بسیار خوش شانس خواهد بود اما از سوی دیگر نیز چون جانشین شخصی به نام رسول خادم می‌شود بدشانس است.

نامه موافقت مجمع کشتی به وزیر برای سرپرستی بنی تمیم

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایسنا

ثبت ديدگاه