«پیشنهاد تشکیل کمیسیون‌های ویژه پاک کردن صورت مسئله است/ کلیت مجلس در برابر تحریم‌ها وظیفه دارد»

صفحه اصلی/سیاسی/«پیشنهاد تشکیل کمیسیون‌های ویژه پاک کردن صورت مسئله است/ کلیت مجلس در برابر تحریم‌ها وظیفه دارد»«پیشنهاد تشکیل کمیسیون‌های ویژه پاک کردن صورت مسئله است/ کلیت مجلس در برابر تحریم‌ها وظیفه دارد»ایران رسانه:

نماینده مردم تبریز گفت:اینکه کار‌ها پیش نمی‌رود و به جای حل مسائل مدام کمیسیون ویژه تشکیل می‌دهیم نشان می‌دهد که یک جای کار می لنگد.

پیشنهاد تشکیل کمیسیون های ویژه پاک کردن صورت مسئله است/ کلیت مجلس در برابر تحریم ها وظیفه دارد

محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به رای نیاوردن کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها اظهار داشت: معتقدم کلیت مجلس در ارتباط با مجلس وظیفه دارد و کار‌هایی از قبیل تشکیل کمیسیون ویژه برای موضوعات خاص بیشتر شبیه پاک کردن صورت مسئله است.

وی افزود: اینکه کار‌ها پیش نمی‌رود و به جای حل مسائل مدام کمیسیون ویژه تشکیل می‌دهیم نشان می‌دهد که یک جای کار می لنگد. یا کمیسیون‌های تخصصی توان تصمیم گیری ندارند یا مجلس به درستی به وظیفه خود عمل نمی‌کند.

سعیدی در ادامه تصریح کرد: به طور مثال چندی قبل کمیسیون ویژه حمایت از کالای داخلی تشکیل شد دست آخر چه شد؟ مشکل ما جای دیگری است. مشکل این است که مجلس نمی‌تواند به وظایف اصلی خود بپردازد و چون این اتفاق نمی‌افتد به دنبال تشکیل کمیسیون‌های ویژه می رود.

نماینده مردم تبریز با تاکید بر اینکه باید از هیئت رئیسه مجلس پرسید که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند که به وظایف اصلی خود بپردازد، یادآور شد: اگر امروز علیه ایران جنگ اقتصادی به راه افتاده باید کمیسیون‌های مربوطه این موضوع همچون کمیسیون اقتصادی فعال شده و برای مقابله با تحریم‌ها آخرین طرح‌ها و برنامه‌های خود را ارائه دهد اما به جای این کار کمیسیون ویژه تشکیل می‌دهیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نباید صورت مسئله را پاک کنیم خاطرنشان کرد: نمی‌گویم پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه پیشنهاد بدی است، اما یک اشکالی دارد که دوستان آن را پیشنهاد می‌دهند وگرنه چرا اصل که وظیفه کمیسیون‌های تخصصی است را رها کرده ایم و به پیشنهاد تشکیل کمیسیون‌های ویژه اقدام می‌کنیم.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری دانشجو

ثبت ديدگاه