«حضور ۱۰۰ شرکت در چهارمین فن بازار ملی سلامت»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«حضور ۱۰۰ شرکت در چهارمین فن بازار ملی سلامت»«حضور ۱۰۰ شرکت در چهارمین فن بازار ملی سلامت»ایران رسانه:

حضور ۱۰۰ شرکت در چهارمین فن بازار ملی سلامت

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران از حضور ۱۰۰ شرکت در چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا منظم امروز در نشست خبری چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این دوره از فن بازار ملی سلامت در روزهای بیستم و بیست و یکم آبان ماه در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

وی افزود: در فن بازار ملی شرکت های نوپا که توسط هسته های فناوری در دانشگاه های علوم پزشکی شکل گرفته اند حضور دارند. این شرکت ها از ۱۶ مرکز رشد از ۱۶ استان، ۱۰۰ محصول را معرفی کرده اند.

وی از ایجاد ۲ غرفه ویژه نهادهای کارفرمایی و صندوق های حمایتی در این دوره از فن بازار خبر داد و گفت: در بخش دیگر همایش ۳ پنل پژوهش مسئله محور، دانشگاه نسل سوم و دفاتر انتقال فناوری در دانشگاه ها برگزار می شود.

وی افزود: نکته مهم در این دوره از فن بازار ملی، هماهنگی معاونت های مختلف دانشگاه در برگزاری این همایش است. به گونه ای که بحث دانشگاه نسل سوم از سوی معاونت آموزشی و حضور سفیران بین الملل از سوی معاونت بین الملل دانشگاه و حوزه دانشجویی پیگیری می شود.

مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور در این دوره از همایش گفت: پیش از این به دلیل نبود سازوکار صحیح بین دانشگاه و صنعت، شبکه ای برای ارتباط این دو نهاد وجود نداشت اما با ایجاد دفاتر انتقال فناوری، این دو نهاد از نیاز همدیگر مطلع می شوند و در قالب ادبیاتی یکسان از همدیگر منتفع می شوند.

منظم با اشاره به حضور شرکت های حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی و همچنین فناوری اطلاعات در فن بازار ملی سلامت گفت: مرکز رشد علوم دارویی هم اکنون با ۱۴ هسته فناوری در حال فعالیت است و تاکنون ۴۷ دارو را تهیه کرده و به بازار ارائه کرده است. همچنین ربات ها، نویگیشن ها و فناوری های نانو از دیگر شرکت هایی هستند که در مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی تهران محصولاتی را تولید می کنند.

وی افزود: همچنین مرکز رشد گیاهان دارویی دارای ۱۴ هسته و مرکز رشد مواد دندانی دارای ۷ شرکت دانش بنیان و حوزه فناوری اطلاعات سلامت دارای ۳ شرکت هستند که تمامی آنها در فن بازار ملی سلامت حضور پیدا می کند.

وی یادآور شد: بر اساس آئین نامه ای که در دانشگاه وجود دارد، دانشکده های علوم پزشکی تهران می توانند مرکز رشد اقماری تاسیس کنند و تاکنون دانشکده های مجازی و پیراپزشکی، مراکز رشد اقماری خود را تاسیس کرده اند.

وی همچنین از حضور ۵۰ دانشجوی خارجی به عنوان سفیران فناور در چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه