«بریمانلو صعود کرد، ملایی تثبیت شد/ آقایی بهترین بانوی ایران»

صفحه اصلی/ورزشی/کشتی - رزمی/«بریمانلو صعود کرد، ملایی تثبیت شد/ آقایی بهترین بانوی ایران»«بریمانلو صعود کرد، ملایی تثبیت شد/ آقایی بهترین بانوی ایران»ایران رسانه:

بریمانلو صعود کرد، ملایی تثبیت شد/ آقایی بهترین بانوی ایران

آخرین رده بندی بهترین های جودو جهان حکایت از تثبیت جایگاه سعید ملایی و معرفی بهترین بانوی جودوکار ایران دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از پایان نخستین گرنداسلم سال ۲۰۱۹، فدراسیون جهانی جودو با ثبت امتیازات این تورنمنت معتبر، جدیدترین رده بندی بهترین های جهان را اعلام کرد. در این رده بندی سعید ملایی از مدال برنزی که در پاریس کسب کرد، ۵۰۰ امتیاز به حساب خود واریز و با ۶۶۲۴ امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کرد.

نفر دوم وزن ۸۱- کیلوگرم «فرانک دی ولت» هلندی است که با وجود غیبت در پاریس همچنان با ۴۷۵۰ امتیاز دوم است و «ساساکی تاکاشی» ژاپنی هم هرچند وداع زودهنگامی با تاتامی پاریس داشت ولی با ۴۴۶۷ امتیاز جایگاه سوم را در اختیار دارد.

در وزن ۷۳- کیلوگرم اما محمد محمدی بریمانلو با دو پیروزی که در پاریس کسب کرد، ۱۶۰ امتیاز به داشته خود افزود و با ۳۰۱۹ امتیاز یک پله صعود کرد و به جایگاه دوازدهم رسید. در این وزن «هاشیموتو» ژاپنی با ۶۰۰۹ امتیاز جایگاه نخست را دارد، نمایندگاه گرجستان و کره جنوبی دوم و سوم هستند.

در بخش دختران نیز دنیا آقایی بهترین جایگاه را در اختیار دارد. براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی آقایی بهترین بانوی جودوکار ایرانی است. وی در وزن ۷۰- کیلوگرم عضو تیم ملی جودو بانوان ایران بوده و مبارزات خوبی در رقابتهای مختلف به نمایش گذاشته است.

بر اساس اعلام سایت فدراسیون جهانی، سعید ملایی در مجموع تمامی اوزان مردان نیز بعد از دو جودوکار از گرجستان و یک نماینده از اسپانیا در مکان چهارم قرار دارد.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه