«آزادی و مردمسالاری ثمره انقلاب اسلامی است»

صفحه اصلی/سیاسی/«آزادی و مردمسالاری ثمره انقلاب اسلامی است»«آزادی و مردمسالاری ثمره انقلاب اسلامی است»


.اخبار سیاسی، نشر در ایران رسانه

ایران رسانه: تبریز- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار تبریز با اشاره به دستاوردهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی ایران، گفت: آزادی و مردم سالاری دو میوه مهم انقلاب اسلامی است. علیار راستگو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های بسیاری در حوزه های مختلف سیاسی، امنیتی، دفاعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی داشته ایم.
وی ادامه داد: بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که هر سه واژه به معنی واقعی در کشور اتفاق افتاده است.
راستگو با اشاره به اینکه اکثر کشورها در دنیا به تاسی از برخی قدرت ها روابط خارجی خود را تنظیم می کنند، اظهار داشت: ایران اسلامی از نظر روابط بین الملل، ارتباطات خارجی و تصمیم گیری در سرنوشت کشور در عرصه بین الملل دارای استقلال بوده و با معیار منافع ملی خود عمل می کند.
وی با بیان اینکه آزادی قبل از انقلاب معنی نداشته و هیچ روزنامه و خبرنگاری قدرت انتقاد از عملکرد مسوولان را نداشت، افزود: در حالی که به برکت انقلاب اسلامی آزادی بیان در جامعه وجود دارد و رسانه ها از مسوولان نسبت به شیوه مدیریت آنها و سایر مسایل و مشکلات به راحتی انتقاد می کنند.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مردم سالاری دینی در کشور کاملا حاکم است، گفت: حضور اقلیت های مذهبی در جشن های انقلاب، نشان دهنده آزادی در جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: از جمله دیگر دستاوردهای انقلاب، انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خبرگان رهبری، اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی و رئیس جمهوری با رای مستقیم مردم است.
راستگو، توجه به احزاب را از جمله دستاوردهای انقلابل اسلامی برشمرد و افزود: در آذربایجان شرقی ۶۰ حزب دارای مجوز قانونی وجود دارد که از این تعداد ۴۸ حزب فعال هستند و۳۴ حزب نیز عضو خانه احزاب استان هستند.
وی اظهار داشت: ۲ اردوگاه سیاسی کشور، هم اصولگرایان و هم اصلاح طلب ها در خانه احزاب با هم در خصوص مسایل مختلف بحث می کنند، از مواضع یکدیگر مطلع بوده و نسبت به مسایل مهم کشور بیانیه می دهند که نشان دهنده آزادی است.
راستگو با بیان اینکه ۵۵۱ سازمان مردم نهاد در آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف فعالیت می کنند، تاکید کرد: آذربایجان شرقی یکی از استان های امن کشور است و هیچ مشکل خاصی در استان وجود ندارد و هماهنگی، همدلی و هم فکری بین نهاد های امنیتی، نظامی و انتظامی وجود دارد.
راستگو اضافه کرد: در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بیش از ۳۰ درصد افزایش جمعیت نسبت به سال گذشته داشتیم که این حضور نشان داد تمامی اقشار جامعه با وجود مشکلات همچنان پشتیبان نظام و انقلاب هستند.
۶۱۲۰/۵۱۸
.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایرنا

ثبت ديدگاه