«ورزش همگانی یکی از ابزارهای تأمین امنیت اجتماعی است»

صفحه اصلی/«ورزش همگانی یکی از ابزارهای تأمین امنیت اجتماعی است»«ورزش همگانی یکی از ابزارهای تأمین امنیت اجتماعی است»ایران رسانه:

ورزش همگانی یکی از ابزارهای تأمین امنیت اجتماعی است

محمدجواد جمالی نوبندگانی، با تأکید بر رابطه “امنیت اجتماعی” و “ورزش همگانی” یکی از اصلی ترین وظایف حاکمیت را گسترش و نهادینه کردن این پدیده در میان خانواده های ایرانی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امنیت اجتماعی را از حیث شمول می توان امنیت عمومی نیز قلمداد کرد که به دلیل کارکردهای ورزش همگانی با این پدیده ی اجتماعی، نسبتی مستقیم دارد.

این نماینده مردم فسا در مجلس دهم، تأکید کرد: یکی از اصلی ترین کارکردهای ورزش همگانی ایجاد نشاط و سلامت عمومی و تزریق پویایی و شادابی در جامعه است و در تاب آوری اجتماعی – که امروزه یکی از بحث های اصلی علوم مختلف اجتماعی و روانشناسی است- نقشی بسزا ایفا می کند.

وی ادامه داد: برای مثال، حضورمردم در ایستگاه های صبحگاهی ورزشی که همراه با تحرک و شادابی است، بازتاب های مثبتی در جامعه به جا می گذارد که از آن جمله می توان به کاهش انواع بزه ها ،درگیری ها و تنش های اجتماعی اشاره کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم از ورزش همگانی به عنوان یکی از شاخص های اصلی توسعه نیز یاد کرد و افزود: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در هر کشوری، گسترش زیرساخت های لازم در ابعاد مختلف عمرانی و اجتماعی ( فرهنگسازی) برای انجام ورزش همگانی و بهره مندی ازمزایای اجتماعی و تربیتی آن است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: تأثیرگذاری این مقوله چنان است که کشورها در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با آپارتاید، از بین بردن بیماری‌های غیرواگیر، التیام آسیب‌های روانی در میان قربانیان بلایای طبیعی، جنگ یا ناآرامی‌های مدنی‌ و امنیت اجتماعی از آن بهره می برند.

وی از اقدامات برخی کلانشهرها همچون شهرداری تهران در زمینه گسترش ورزش همگانی نیز به نیکی یاد کرد و افزود: این اقدامات باید توسط همه ی ارکان حاکمیت از جمله مجلس و قوه مجریه مورد حمایت قرار بگیرد و به سایر شهرها نیز تسری یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس از هیچ گونه اقدام حمایتی از جمله تصویب طرح ها و لوایح مرتبط با این موضوع، کوتاهی نخواهد کرد. این وظیفه ی کارشناسان و متولیان امر است که طرح های خود را به گوش نمایندگانشان در مجلس برسانند تا تبعات نیکوی آن همه ی جامعه را دربرگیرد.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲|

ثبت ديدگاه