«ولوو خودروی اسپرت ایمن می سازد»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«ولوو خودروی اسپرت ایمن می سازد»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«ولوو خودروی اسپرت ایمن می سازد»ایران رسانه:

ولوو خودروی اسپرت ایمن می سازد

شرکت ولوو ادعا می کند خودروی اسپرت برقی جدیدش یکی از ایمن ترین خودروها در جاده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مدتی قبل خودروسازی «ولوو» اعلام کرد مشغول طراحی نسخه برقی خودروی اسپرتXC۴۰SUV خود است. اکنون در حالی که قرار است خودرو ماه آینده رونمایی شود، اطلاعات بیشتری از آن منتشر شده است.

ولوو ادعا می کندXC۴۰ به دلیل طراحی و ویژگی های جدیدش یکی از ایمن ترین خودروهای موجود در جاده خواهد بود. طبق اطلاعات موجود باتری در کف خودرو تعبیه و سبب می شود مرکز گرانش آن پایین تر قرار گیرد. به این ترتیب هنگام تصادف از واژگون شدن خودرو جلوگیری می شود. علاوه بر آن ساختاری باتری های جدید دارای یک قفس ایمنی و فضایی مخصوص به نام «فضای مچاله شدن» است تا هنگام تصادف از باتری لیتیوم یونی محافظت شود.

در کنار این موارد ولوو قسمت های جلو و عقب خودرو را قدرتمندتر کرده تا فقدان موتور بنزینی جبران شود و در نتیجه هنگام تصادف نیروهای برخورد کننده به کابین حامل سرنشینان فشار وارد نکنند.

علاوه براین موارد چند فناوری دیگر نیز در XC۴۰به کار رفته که قبلا در هیچ خودروی ولوو وجود نداشته است. یکی از این موارد سیستم پیشرفته دستیار راننده همراه دوربین ها، رادارها و حسگرهای اولتراسونیک است.

این شرکت درباره جزئیات این سیستم توضیح زیادی نداده اما به نظر می رسدXC۴۰ با کمک این فناوری های جدید محیط اطراف خود را بهتر رصد می کند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: