«شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی»ایران رسانه:

شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی

ششمین نشست استپب با هدف بسترسازی، شکل­ گیری و هدایت تعاملات علمی و فناورانه و شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام برگزار می شود که یکی از حوزه های این نشست آب و انرژی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد مصطفی(ص)، سعید سهراب­پور در خصوص ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی در حوزه آب و انرژی با بیان اینکه، دوره ششم رویداد استپ، آبانماه سال جاری در ایران برگزار می‌شود گفت: برنامه‌ها و پنل‌ها در دانشگاه به منظور استفاده حداکثری از دانشمندان حاضر در این رویداد باید هرچه سریعتر اجرا شوند.

سهراب­ پور با بیان اینکه، ارتباط دانشمندان جهان اسلام با یکدیگر، برخلاف دانشمندان تراز اول جهان، ضعیف ­تر است، گفت: نشست استپ تلاش می­ کند به منظور شبکه ­سازی و ایجاد ارتباط بین دانشمندان جهان اسلام یک بستر مناسب طراحی و ایجاد کند.

وی افزود: بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در راستای اثربخشی در زیست­ بوم علم و فناوری و ارتقاء سطح علمی کشورهای اسلامی، با اعطای جایزه مصطفی(ص) به آثاری برجسته از دانشمندان جهان اسلام در سال­های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶، برنامه­ ریزی دقیق و موثری را برای شبکه­ سازی و بهره­ مندی جامعه اسلامی از این ظرفیت عظیم دنیای اسلام در دستور کار خود قرار داده است.

در ادامه محمدمهدی جعفری دبیر اجرایی نشست استپ گفت: مهم­ترین هدف نشست استپ، بسترسازی و شکل­ گیری و هدایت تعاملات علمی و فناورانه مبتنی بر مسائل جهان اسلام است و به دنبال آن هستیم که دانشمندان جهان اسلام حول مسائل و چالش­های کشورهای اسلامی گردهم آیند.

وی اظهار کرد: حوزه­ های مورد بحث در نشست استپ شامل سلامت و همبست آب و انرژی و همچنین سطوح کارکردی، ارتباطات علم، بانوان و علم و فناوری و تامین مالی علم و فناوری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر از دانشمندان جهان اسلام متناسب با پنج حوزه در زمینه علم و فناوری از ۳۴ کشور در این دوره از نشست استپ حضور دارند، بیان کرد: این مهمانان از کشورهای مالزی، ترکیه، انگلستان، هند، عراق و… هستند.

دبیر اجرایی ششمین نشست استپ عنوان کرد: با توجه به اینکه نشست استپ محلی برای شبکه ­سازی بین دانشمندان جهان اسلام است، سعی داشته­ایم که مهمانان از سازمان­های بی ن­المللی، رسانه ­های علمی و شخصیت­های حقیقی و حقوقی دانشگاه­ها باشند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: