«جشنواره فیلم «مراکش» شروع به کار کرد/ تجلیل از سینمای استرالیا»

صفحه اصلی/فیلم و سینما/«جشنواره فیلم «مراکش» شروع به کار کرد/ تجلیل از سینمای استرالیا»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«جشنواره فیلم «مراکش» شروع به کار کرد/ تجلیل از سینمای استرالیا»ایران رسانه:

جشنواره فیلم «مراکش» شروع به کار کرد/ تجلیل از سینمای استرالیا

تیلدا سوینتون و نائومی واتس از چهره‌های سینمایی بودند که دیشب در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم «مراکش» روی فرش قرمز رفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم مراکش دیشب (جمعه) کارش را با حضور شماری از چهره‌های مشهور روی فرش قرمز و نیز سخنان تاثیرگذار تیلدا سوینتون رییس هیات داوران امسال، شروع کرد.

این جشنواره که از سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده، جایگاهی استراتژیک در پیوند فرهنگ‌های مختلف و همراه کردن استعدادهای فیلمسازی از چهار گوشه جهان دارد و هر سال فیلم‌های پرفروش هالیوودی تا فیلم‌های هنری احساس برانگیز را در کنار هم به نمایش درمی‌آورد.

امسال ۱۴ فیلم در بخش رقابتی حضور دارند.

پیش از این که سوینتون به عنوان رییس هیات داوران روی صحنه برود کلیپی از نقش‌آفرینی‌های متنوع او در فیلم‌های مختلف از «برف روب» تا «هتل بزرگ بوداپست» به نمایش درآمد. این بازیگر سرشناس که نخستین بار بود در این جشنواره حضور می‌یافت، این حضور را مایه مباهات خود خواند و گفت این جشنواره چهره‌های مختلف را از گوشه و کنار جهان زیر آسمان آفریقا گرد می‌آورد.

وی یادآوری کرد که در بخشی از اسکاتلند بزرگ شد که سینما در آن جایگاهی نداشت و اولین بار سال ۱۹۸۵ در یک جشنواره سینمایی (برلیناله) حضور یافت تا با اولین فیلمش «کارواجاو» همراه باشد. وی گفت این تجربه‌ای بود که همه زندگی‌ام را تغییر داد. من چشم‌هایم، ذهنم و قلبم را به دنیایی جدید باز کردم و هرگز این کار را متوقف نکردم.

وی با تجلیل از سینمای مراکش از اعضای داوران خواست تا روی صحنه به وی ملحق شوند و به معرفی آن‌ها پرداخت. گروه داوران جشنواره فیلم مراکش ۲۰۱۹ شامل دیوید میچود، آندرآ آرنولد، چیارا ماسترویانی، ربکا زلوتوفسکی، میکاییل پرسبرانت، کلبر مندونکا فیلهو، عتیق رحیمی و علی الصافی است.

این جشنواره به صورت رسمی با حضور نائومی واتس بازیگر استرالیایی که به عنوان بخشی از سینمای استرالیا و در سالی که سینمای این کشور در جشنواره در مرکز توجه است، آغاز به کار کرد.

هجدهمین دوره جشنواره فیلم مراکش با نمایش فیلم افتتاحیه امسال یعنی «چاقوکشی» ساخته ریان جانسون آغاز شد. دنیل کریگ، کریس ایوانز، آنا د آرماس، جیمی لی کرتیس، تونی کولت، دان جانسون، مایکل شنون، کیت استنفیلد، کاترین لانگفورد، جیدن مارتل و کریستوفر پلامر ستارگان فیلم هستند.

برتران تاورنیه فیلمساز کهنه‌کار فرانسوی، مونا فتو بازیگر مراکشی و پریانکا چوپرا بازیگر سرشناس بالیوود از جمله چهره‌هایی هستند که علاوه بر رابرت ردفورد، در هجدهمین دوره این جشنواره تجلیل می‌شوند.

این جشنواره از ۲۹ نوامبر تا ۷ دسامبر (۸ تا ۱۶ آذر) ادامه خواهد داشت.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: