«فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند»ایران رسانه:

فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند

شرکت خودروسازی فورد فناوری جدیدی به نام «خرده نان» ابداع کرده که مسیر طی شده توسط خودرو را رصد و به طور مجازی نقطه گذاری می کند تا راننده گم نشود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت خودروسازی فورد فناوری های فعلی خود را در کنار هم قرار داده تا ویژگی جدیدی بسازد که «خرده نان» (Breadcrumbs) نام دارد. این فناوری به رانندگان گمشده در جاده ها کمک می کند سریع تر مسیر خود را بیابند.

در حال حاضر فناوری مذکور روی بیشتر وانت های این شرکت از جمله Ranger و همین طور خودروهای سریF وجود دارد.

خودروی Ranger با کمک این فناوری خرده نان های دیجیتالی از خود به جا می گذارد و به این ترتیب افراد می توانند با نگاهی به نمایشگر نصب شده روی داشبوردشان به سرعت بفهمند از چه مسیری گذر کرده اند.

به گفته فورد این فناوری بسیار ساده است و با کمک اطلاعات مسیریابی می تواند به ازای هر ثانیه ای که پشت سر می گذارد، یک نقطه دیجیتالی از خود به جا بگذارد.

این نقاط مرجع به رنگ آبی روی نقشه ظاهر می شوند.

فناوری Breadcrumbs باید به طور دستی و با فشردن چند گزینه روی نمایشگر فعال شود. این فناوری هم اکنون در وانت های فورد که در سراسر جهان فروخته می شوند، نصب شده است.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: