«۵۰ درصد از ظرفیت فضاهای ورزشی کشور باید به بانوان اختصاص یابد»

صفحه اصلی/ورزشی/«۵۰ درصد از ظرفیت فضاهای ورزشی کشور باید به بانوان اختصاص یابد»

«۵۰ درصد از ظرفیت فضاهای ورزشی کشور باید به بانوان اختصاص یابد»ایران رسانه:

۵۰ درصد از ظرفیت فضاهای ورزشی کشور باید به بانوان اختصاص یابد

سنندج – وزیر ورزش و جوانان گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی، مدیران کل ورزش و جوانان استان ها باید ۵۰ درصد از ظرفیت موجود فضاهای ورزشی را در اختیار بانوان قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر ظهر پنجشنبه در جریان سفر یک روزه خود به کردستان، در مراسم گرامیداشت ولادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام و روز زن که ویژه بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار داشت: بنا بر دستوری که به مدیران کل داده شده باید ۵۰ درصد ظرفیت فضاهای ورزشی به بانوان اختصاص داده شود.

وی به بحث حضور بانوان در مسابقات مختلف ورزشی به عنوان تماشاگر نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در تمامی ورزش‌های سالنی مانند والیبال، بسکتبال، والیبال و هندبال حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بلامانع است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تنها ممنوعیت حضور بانوان برای مسابقات فوتبال است که با توجه به فضای حاکم بر ورزشگاه‌ها و اینکه ممکن است شأن و جایگاه بانوان توسط عده‌ای از تماشاگران رعایت نشود از ورود بانوان جلوگیری می‌شود و برای حل این مسئله نیز به دنبال برنامه فرهنگ سازی در جامعه هستیم تا بانوان در این رقابت‌ها نیز بتوانند حضور داشته باشند.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید از ورزشگاه شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج اشاره کرد و یادآور شد: بعد از سال‌ها توقف پروژه ۲۲ گولان، در دو سال اخیر به واسطه حمایت‌های دولت این پروژه فعال شد و امروز به ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و در ۱۰ روز آینده آماده بهره برداری می‌شود.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک در سفر رئیس جمهور به استان کردستان این ورزشگاه افتتاح می‌شود و جوانان این مرز و بوم می‌توانند از آن استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در چند سال اخیر بیش از ۱۲۰ پروژه ورزشی در سطح کردستان به بهره برداری رسیده و در تمام مناطق محروم و شهرستان‌ها سالن‌های مسابقه، استخر و مجموعه‌های ورزشی مختلف احداث شده که امیدواریم موجب نشاط جامعه و افتخار آفرینی جوانان ورزشکار این استان در آینده باشیم.

سلطانی فر در خصوص استفاده از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی نیز اظهار داشت: با توجه به سیاست گذاری رئیس جمهور در ابتدای دولت یازدهم قرار شد تا پایان دولت دوازدهم ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در سطح کشور به بانوان واگذار شود.

وی با بیان اینکه امروز ۴۰ درصد از کارکنان دولت را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: بر اساس آمارهای موجود الان در بین مدیران سطوح مختلف کشور ۲۶ درصد بانوان هستند و تنها با ۳۰ درصد برنامه تدوین شده چهار درصد فاصله داریم و تا پایان دولت دوازدهم سعی می‌کنیم به این رقم برسیم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و ادامه داد: اراده یک ملت در مسیر پیروزی، عظمت، عزت و کرامت تحقق پیدا خواهد کرد و اکنون این ملت اراده کرده با وجود تمامی فشارها و تحریم‌های موجود در مقابل خواسته دشمنان که عدم حضور در انتخابات است، بایستند.

سلطانی فر یادآور شد: دشمنان باید بدانند هیچ نیرویی تاب مقابله با اراده ملت ایران را نخواهد داشت و در این راه بانوان برای حفظ ارزش‌های نظام و بنیان خانواده‌ها نقش بسیار تأثیرگذاری خواهند داشت.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه