«رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک» عملیات میدانی و واقعی است»

صفحه اصلی/سیاسی/«رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک» عملیات میدانی و واقعی است»

«رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک» عملیات میدانی و واقعی است»ایران رسانه:

رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک» عملیات میدانی و واقعی است

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک» یک عملیات میدانی و واقعی برای مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه امروز در مراسم آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت نیروی زمینی سپاه، به صورت ویدیو کنفرانس با قرارگاه‌های منطقه ای این نیرو در سراسر کشور از جمله سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان ارتباط زنده برقرار و از میزان آمادگی قرارگاه‌ها برای انجام رزمایش و عملیات پاکسازی محیط های هدف گذاری شده کسب اطلاع کرد.

وی درباره این رزمایش، گفت: این رزمایش یک عملیات میدانی و واقعی است که هم تمرین دفاع بیولوژیک بوده و هم کمک به پاکسازی مناطق آلوده و همکاری و مشارکت با وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس و نیز درمان بیماران به شمار می رود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: بر اساس پروتکل‌هایی که برای مدیریت و مقابله با کرونا از سوی وزارت بهداشت در زمینه های تجمعات، رعایت فاصله‌ها و بکارگیری ابزار تعیین شده همه نیروها و پگانهای شرکت کننده در رزمایش باید مجهز باشند که اگر در محیط‌های آلوده قرار گرفتند خود دچار آلودگی نشوند.

سردار پاکپور خاطر نشان کرد: این رزمایش و همه اقدامات پیش بینی شده باید با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در استان‌ها با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونای استانی باشد و در این راستا دستورالعملهای مقتصی نیز به واحدهای عملیاتی ابلاغ شده است.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت ديدگاه