«وحشتِ این روزهای محمدحسین مهدویان»

صفحه اصلی/فیلم و سینما/«وحشتِ این روزهای محمدحسین مهدویان»

«وحشتِ این روزهای محمدحسین مهدویان»ایران رسانه:

فیلم زیر درخت گردو,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم «زیر درخت گردو»، در پستی اینستاگرامی، تاکید کرد از ویروس دوزاری کرونا نمی‌ترسد، اما از نابودی روح ایثار و نوع‌دوستی در جامعه وحشت دارد.

به گزارش خبرآنلاین، برخی واکنش‌های نادرست به شیوع ویروس کرونا در جامعه، اعتراض چهره‌های هنری، دانشگاهی و علمی را برانگیخته است. از جمله محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم‌هایی چون «ماجرای نیمروز» و «درخت گردو»، در پستی اینستاگرامی، کم‌رنگ شدن روحیه ایثار و نوع دوستی در جامعه را بسیار خطرناک توصیف کرده است.

او در این پست اینستاگرامی نوشته است: «از ویروس کرونا نمی‌ترسم. می‌دانم خطرناک‌تر از آنفولوآنزا نیست. اما راست‌اش از جامعه‌ی هزار‌تکه‌ای می‌ترسم که افرادش جز خودشان چیز دیگری را نمی‌بینند. در یکی از ویدئوهای این چند روز دیدم بیمار مشکوکی را به بیمارستانی می‌بردند، همان‌جا صدای پرستاری را شنیدم که با دلخوری می‌گفت: «این همه بیمارستان. چرا اینا رو آوردن این‌جا؟» این جمله ترسناک‌ترین سخنی بود که در این چند روز شنیدم. قسم‌‌ها و قوانین حرفه‌ای را کنار بگذارید.

ما انسانیم. دیدن بعضی پرستاران و پزشکان مضطرب از مواجهه با بیماران «البته نه همه‌ی پزشکان و پرستاران»، احتکار‌کنندگان ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده، اعتراض هم‌راه با خشونت مردم یک شهر به بیمارستانی که برای قرنطینه‌ی هم‌وطنان بیمارشان انتخاب شده و هر آن‌چه بی‌معرفتی ما نسبت به هم‌دیگر را نشان می‌دهد، برای من به مراتب ترسنا‌ک‌تر از این ویروس دوزاری است. چه به سرمان آمده؟

در این مملکت ماسک همیشه کم بوده. اما روزگاری مردمی بودند که ماسک از صورت برمی‌داشتند تا جان‌شان را به هم‌وطن دیگری هدیه کنند. اتفاقا امروز ماسک‌ها بیشتر شده‌اند اما وحشت این‌جاست که گویی تخم آن مردم عاشق را ملخ خورده. راستی چه‌طور آن روح ایثار و نوع‌دوستی در ما چنین نابود شد؟»

فیلم زیر درخت گردو,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: سایت سرپوش

ثبت ديدگاه