«پلتفرمی که ۱.۶ ترابایت محاسبه را در یک ثانیه ممکن می کند»

صفحه اصلی/علم و فناوری/«پلتفرمی که ۱.۶ ترابایت محاسبه را در یک ثانیه ممکن می کند»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«پلتفرمی که ۱.۶ ترابایت محاسبه را در یک ثانیه ممکن می کند»ایران رسانه:

پلتفرم ای جی ایکس اج,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,لپ تاپ و کامپیوتر
شرکت ان ویدیا یک پلتفرم ویژه را برای استفاده در ابررایانه ها تولید کرده که انجام محاسباتی با حجم ۱.۶ ترابایت را در تنها یک ثانیه ممکن می کند.

به گزارش مهر به نقل از انگجت، این پلتفرم ابررایانه ای جدید ای جی ایکس اج نام دارد و استفاده از آن در کنار نرم افزار CUDA-X ان ویدیا و پردازنده های گرافیکی مورد تایید این شرکت موجب افزایش قابل توجه توان پردازش ابررایانه ها می شود.

پلتفرم مذکور با خدمات آنلاین آزور مایکروسافت و همین طور برنامه های هوشمند طراحی شده برای استفاده بر روی آزور سازگاری دارد و انتظار می رود شرکت هایی مانند وال مارت، سامسونگ و بی ام و نیز از آن استفاده کنند.

کاربرد این پلتفرم هم استفاده از خدمات هوش مصنوعی را تسهیل می کند و هم پردازش حجم زیادی از داده ها برای ارائه خدماتی همچون خرید آنلاین و غیره را آسان تر می کند تا مشکلی برای کاربران ایجاد نشود. علت استقبال فروشگاه زنجیره ای وال مارت از این پلتفرم نیز همین است.

سامسونگ هم قصد دارد نیمه هادی های جدید سازگار با پلتفرم یادشده را تولید کند و بی ام و نیز از آن برای پردازش سریع داده های به دست آمده از دوربین ها و حسگرهای خودکار خودروها بهره خواهد گرفت.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: سایت سرپوش

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: