«ابداع حسگری که مصرف انرژی در سیستم‌های تهویه را کاهش می‌دهد»

صفحه اصلی/اسلایدر اصلی, علم و فناوری/«ابداع حسگری که مصرف انرژی در سیستم‌های تهویه را کاهش می‌دهد»


;کالاهای زیر و بسیاری موارد دیگر را از دیجی کالا بخرید و درب منزل تحویل بگیرید:«ابداع حسگری که مصرف انرژی در سیستم‌های تهویه را کاهش می‌دهد»ایران رسانه: محققان دانشگاه “پردو”(Purdue) موفق به تولید یک حسگر کربن‌دی‌اکسید شدند که به کنترل و کاهش مصرف انرژی از طریق سیستم‌های گرمایشی و تهویه کمک می‌کند. ابداع حسگری که مصرف انرژی در سیستم‌های تهویه را کاهش می‌دهد

به نقل از تک‌اکسپلوریست، انتظار می‌رود این حسگر ارزان کربن‌دی اکسید، نحوه استفاده از انرژی برای گرم کردن، خنک‌ کردن و تهویه ساختمان‌های بزرگ و خانه‌ها را دگرگون کند.

“جف رودز”(Jeff Rhoads) استاد مهندسی مکانیک کالج مهندسی پردو اظهار کرد، کنترل آب‌وهوا و تهویه مناسب اهمیت بسیاری دارد زیرا اغلب مردم آمریکا بیشتر زمان خود را در روز در فضاهای درونی سپری می‌کنند تا فضاهای بیرونی.

پروژه محققان دانشگاه پردو توسط “آرپا-ای”(ARPA-E) که مرکز تحقیقات پیشرفته انرژی است، مورد حمایت قرار گرفته است.

این حسگر میزان انتشار کربن‌دی‌اکسید تولید شده در هوا هنگام تنفس فرد یا افراد در داخل یک فضای بسته را شناسایی می‌کند.

این حسگر، کربن‌دی‌اکسید را تشخیص می‌دهد تا سیستم‌های گرمایشی و تهویه بتوانند به جای استفاده از انرژی برای کنترل اتاق‌های خالی، بازدهی آب‌وهوا را کنترل کنند.

“جف رودز” گفت: این حسگر جایگزینی عالی برای فناوری‌های موجود است که شاید نتوانند به طرز قابل اطمینانی کربن‌دی‌اکسید را اندازه‌گیری کنند.

همچنین این حسگر به رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در مورد استفاده از فناوری‌ دوربین‌های حرارتی برای تشخیص ورود افراد به یک محیط هم کمک می‌کند.

.

منتشر شده در سایت ایران رسانه iran-rasaneh.com

منبع: خبرگزاری ایسنا

ثبت ديدگاه


کالاهای زیر و سایر مایحتاجتان را از دیجی کالا با آسودگی بخرید: